wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Fotoodmładzanie - koncepcja PhotonLife®

Fotoodmładzanie to bezpieczna i bezinwazyjna metoda zwalczania niepożądanych efektów starzenia się skóry.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Energia promieniowania świetlnego dostarczonego do głębokich warstw skóry pobudza syntezę kolagenu, którego ubytek powoduje powstanie zmarszczek. Jednocześnie dostarczona energia pobudza włókna elastyny do kurczenia się wspomagając odzyskanie ich naturalnych właściwości, których utrata objawia się zwiotczeniem skóry. Jednocześnie dochodzi do stymulacji produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Aplikowane impulsy światła podczerwonego przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka.

Odbudowane włókna kolagenu i elastyny uczestniczą w „naprawie” mikrosieci tworzących tkankę skóry i naskórka, dzięki czemu uzyskuje się efekt wypełnienia i poprawę struktury poprzez naturalną regenerację od wewnątrz.

Fotoodmładzanie przy pomocy lasera kosmetycznego ReVitalase to innowacyjne podejście firmy Photonlife™, delikatna metoda regenerowania skóry za pomocą światła laserowego, która daje możliwość precyzyjnego oddziaływania na wybrane warstwy skóry. Światło laserowe dzięki swej specyfice nie ulega rozproszeniu, dzięki czemu do uzyskania pożądanych efektów może być użyta znacznie niższa dawka energii, niż w innych metodach (np. IPL), co z kolei powoduje, że zabieg jest komfortowy, całkowicie bezbolesny, nie wywołuje skutków ubocznych (np. miejscowy efekt termiczny) i nie wymaga schładzania skóry ani przed, ani w czasie jego wykonywania.

Efekty zabiegu fotoodmładzania mogą być wzmocnione poprzez połączenie technologii ReVitalase i dermo-kosmetyków firmy Photonlife™. Widoczne efekty uzyskuje się już po serii 2-3 zabiegów.

W ofercie firmy polecamy również fotobiostymulator ECLACTIVE PLUS – urządzenie, które umożliwia – w warunkach domowych - podtrzymanie efektu zabiegu fotoodmładzania wykonanego w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi fotoodmładzania przy pomocy technologii i kosmetyków Photonlife™ szczególnie polecamy na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

    Korzystne efekty to m.in.:
  • redukcja bruzd i zmarszczek mimicznych,
  • podkreślenie owalu twarzy,
  • ujednolicenie kolorytu skóry, dodanie blasku i poprawa napięcie skóry,
  • nadanie młodego i zdrowego wyglądu.

Zwiększa podatność błony komórkowej na działanie składników funkcjonalnych dermokosmetyków

Dzięki stymulacji światłem IR działają dogłębnie

1. POPRAWA BIOMECHANICZNYCH CECH SKÓRY: TONIZACJA, UJĘDRNIENIE, ZWIĘKSZENIE ELASTYCZNOŚCI

Podczerwone światło IR, wspomagane dermokosmetykami zawierającymi biotechnologiczny wyciąg z mikroalg morskich, dostarcza komórkom zwiększoną ilość energii, zapewniając endogenną syntezę kolagenu oraz elastyny.

Wzrost metabolizmu komórkowego


Pobudzona produkcja włókien kolagenu i elastyny

PRZED

PO

2. EFEKT PRZECIWSTARZENIOWY

Światło IR, wspomagane antyoksydantami znajdującymi się w dermokosmetykach, intensyfikuje regenerację DNA skóry, chroniąc komórki przed naturalnym starzeniem oraz starzeniem spowodowanym warunkami środowiskowymi oraz nieprawidłowym trybem życia.

2. ODŻYWIANIE KOMÓREK

Poprzez poprawę przepływu krwi, światło IR zwiększa dostęp elementów odżywczych, znajdujących się w dermokosmetykach, do komórek skóry.

powrót do strony głównej

Projekt i realizacja: ENITEO.PL